БК „Дунав” победи категорично „Академик”

Най-резултатен за домакините бе Филип Самойлович

„Дунав“ победи варненския „Академик“ с категоричното 101:68 (34:19, 25:18, 22:17, 20:14) в мач от 15-ия кръг в първенството на мъжката баскетболна „А“ група за сезон 2014/2015. Двубоят се игра в залата в русенския квартал „Здравец“, съобщиха от клуба.

Филип Самойлович вкара първите точки в мача след точна стрелба от тройката за 3:0 за домакините. Момчетата на Николай Господинов доминираха още от началото и логично след 10 минути игра водеха с 15 точки за 34:19. Двубоят продължи в спокойно темпо и до почивката дунавският аванс нарасна до 22 точки за 59:37.

След почивката Господинов даде шанс за изява и на част от младежите от школата на клуба. Въпреки това русенският състав продължи да надиграва съперника си по всички показатели и закономерно стигна до 10-та си победа в шампионата със 101:68.

Най-резултатни за домакините бяха Филип Самойлович и Николай Николов с по 18 точки, а Лъчезар Радев добави 16. За „Академик“ Варна с 18 точки се отличи Цветомир Куртев, а 11 вкара Александър Иванов.

В следващия кръг на първенството „Дунав“ гостува на ССК „Икономически университет“ – Варна на 1 март от 17 ч.