„Дунав 8806” победи „Рилски спортист”

Утре двата отбора се срещат отново в мач за Купата на България

„Дунав 8806“ победи „Рилски спортист“ с 65:54 (17:6, 25:15, 14:18, 9:15) в мач от 15-ия кръг в първенството на НБЛ-жени за сезон 2014/2015. Двубоят се игра в залата в русенския квартал „Здравец“, съобщиха от клуба.

Цветомира Шаренкапова вкара първите две точки в мача за 2:0 за домакините, които доминираха още от първите минути. Те допуснаха само 6 точки в своя кош за първите 10 минути игра срещу 17 в този на съперника. Сценарият до почивката бе сходен. Дунавки продължиха да са по-добрият отбор във всички показатели и вкараха точно два пъти повече точки от съперника за 42:21 на полувремето.

След подновяването на играта „сините феи“ намалиха оборотите и това позволи на гостите да се доближат до 11 точки за финалното 65:54 за момичетата на Георги Божков.
За русенския състав Цветомира Шаренкапова и Тамара Баич завършиха с по 12 точки, а Виолина Кочева, Жаклин Златанова и Кристина Сантяго добавиха по 11. За гостите най-резултатна бе Клеандра Робъртс с 14 точки.

В следващия кръг на първенството „Дунав 8806“ гостува на „Хасково 2012“ от 17:30 ч. на 14 февруари в зала „Дружба“ в южния град. Междувременно във вторник, 10 февруари, от 18 ч. „сините феи“ играят отново срещу „Рилски спортист“ във втори мач от 1/4-финалите в турнира за Купата на България. Както вече съобщихме, победителят от тази двойка среща именно „Хасково 2012“ в единия от полуфиналите, които ще са на 28 февруари в Бургас.