За девети път „Дунав 8806” е във финалната четворка за Купата

Дунавки гонят пети трофей в надпреварата

„Дунав 8806“ победи очаквано тима на „Рилски спортист“ и във втория мач от 1/4-финалната фаза в турнира за Купата на България по баскетбол при жените. След успеха със 76:48 преди по-малко от седмица в Самоков, момичетата на Георги Божков надделяха в залата в русенския квартал „Здравец“, съобщиха от клуба. Заради различни травми за домакините участие в срещата не взеха Радостина Димитрова и Зорница Костова.

Кристина Сантяго отбеляза първите точки в двубоя за 2:0 за домакините. Дунавки бяха по-добри и логично водеха с 11 точки за 24:13 след 10 минути игра. Самоковки успяха да намалят изоставането си до 3 точки малко след подновяването на играта до 21:24. „Сините феи“ обаче се съвзеха бързо и не позволиха да се стигне до обрат, като до почивката дръпнаха с 12 точки за 43:31.

След подновяването на играта русенският състав бе по-постоянен и продължи да увеличава преднината си. 10 минути преди края тя вече бе 20 точки за 61:41. Финалната сирена пък фиксира 74:54 за домакините.

Най-резултатна за победителките бе Тамара Баич със 17 точки, а Кристина Сантяго добави 16. За гостите Теодора Динева вкара 21 точки, а Ива Терзиева – 10.

Така „сините феи“ спечелиха място във финалната четворка в турнира за Купата на България за девети пореден път в преследване на пети трофей в надпреварата. На 1/2-финалите те ще се изправят срещу „Хасково 2012“ на 28 февруари в Бургас.

Междувременно в следващия кръг от НБЛ-жени „Дунав 8806“ гостува в зала „Дружба“ в Хасково на 14 февруари от 17:30 ч. на същия отбор.