Хандбалистките на Бяла спечелиха Купа България

Най-полезен състезател на турнира стана Христина Бабий (Бяла)

Отборът на Бяла спечели Купа България при дамите в препълнената до краен предел "Арена Бяла". Съставът на Виктория Жосан се наложи в оспорван финал над шампиона Свиленград с 25:20 (12:10) и триумфира с купата за пръв път в своята клубна история.
За най-добър вратар на турнира беше определена Гергана Александрова (Свиленград).
За най-добър защитник - Мария Йорданова (Етър 64).
Голмайсторския приз си поделиха Кристина Миланова (Свиленград), Христина Бабий (Бяла) и Миглена Христова (Етър 64).
Най-полезен състезател на турнира стана Христина Бабий (Бяла).
Момичетата на Бяла бяха в чудесна серия след последователни победи над останалите участници, което даваше основания да се очаква добро класиране.
Фирмата за спортна екипировка JOMA - Bulgaria награди първите три отбора със спортни артикули, а носителя на купата ще получи чек за екипировка - фланелки и гащета за целия отбор.