"Дунав" победи с 5:0 "Устрем" Дончево

„Дунав“ победи с 5:0 отбора на „Устрем“ Дончево в мач от 15-ия кръг на Североизточната Трета лига. Точни за русенския тим бяха Йордан Димитров /31, 85 и 90 мин./, Кристиан Върбанов /60 мин./, Дани Братоев /68 мин./.

Срещата се игра на Градския стадион в Русе и бе излъчена и в пряко предаване в платформата DanubioSport.com.

Преди нейното начало двата отбора бяха изведени от децата на „Дунав“, родени през 2014 г., които наскоро спечелиха златните медали и шампионската купа от международен турнир в Пловдив. С минута мълчание пък беше почетена паметта на домакина на русенския клуб Красимир Атанасов, който почина внезапно в края на миналата година.

Мачът започна равностойно, като дори и гостите имаха своите възможности за отбелязване на гол. Домакините обаче бяха по-настойчиви и откриха. Йордан Димитров бе най-съобразителен при центриране в наказателното поле на „Устрем“ и прати топката в мрежата за 1:0 в 31-ата минута.

Отново голмайсторът заедно с Джан Хасан, Кристиан Тасков и Алекс Кирилов продължиха да са най-активни пред вратата на гостите от Дончево. Попадението обаче дойде в 60-ата минута. Кристиан Върбанов засече с глава центриране отляво на Димитър Тодоров и направи 2:0. В 68-ата минута резултатът вече бе класически. Точен беше Дани Братоев, който завърши поредната дунавска атака с точен изстрел отблизо за 3:0.

До края Йордан Димитров успя да оформи своя хеттрик. Той прати топката под напречната греда с изстрел от около 20 метра за 4:0 в 85-ата минута, а в 90-ата оформи и крайното 5:0.

Така дунавци продължават да са начело в класирането на Североизточната Трета лига с пълен актив от 45 точки след 15 победи от 15 мача и голова разлика 58:8. В следващия кръг на 12 март „Драконите“ са символични гости на градския съперник „Локомотив“ Русе от 15 ч.

Състав на Дунав Русе: 1. Цветелин Енчев, 13.Кристиан Върбанов, 5.Георги Вълчев /71 мин. – 14.Кристиян Маринов/, 15.Кристиян Господинов, 16.Димитър Тодоров, 11.Диян Димов /75 мин. – 6.Албер Силвиев/, 18.Мирослав Георгиев /46 мин. – 8.Станислав Вълчев/, 17.Джан Хасан, 7.Кристиан Тасков /62 мин. – 24.Дани Братоев/, 10. Преслав Петков /46 мин. – 9.Александър Кирилов/, 20.Йордан Димитров.

Състав на Устрем Дончево: 1.Иван Ангелов, 2.Николай Илиев, 4.Галин Радилов, 10.Кристиян Димитров, 17. Славомир Събков /76 мин. – 3.Любомир Колев/, 5.Васко Боев, 16.Пламен Шестаков, 19.Георги Трифонов, 9.Виктор Христов, 20.Димитър Димитров, 15.Владислав Мирчев.