Избрани Новини
8 медала за СК „Калагия“ и Клуба по ушу от Държавното първенство по ушу
24-11-2017, 11:54
Снимка:СК „Калагия“
Автор:Русе утре
Още по Темата:Тай чи школата на“ Калагия“ Русе остави без дъх практикуващи на семинар в Швейцария
Мария Неделчева и старши треньор Искра Бонева с 15 състезатели традиционно показаха майсторство
10 златни, 10 сребърни и 8 бронзови медала - общо 28 - отново максимален брой медали спечелиха състезателите на СК „Калагия“.
През уикенда се проведе Държавно първенство по модерно ушу и тайчи /тайцзи/ в Бургас, с участието на клубове от Русе, София, Варна, Бургас. Състезанието включваше два раздела - изпълнение на форми /таолу/ в над 15 стилови категории и двубои /санда/. СК „Калагия“, с главен треньор Мария Неделчева и старши треньор Искра Бонева с 15 състезатели традиционно показаха майсторство в класическия раздел за форми /таолу/.
Спортен клуб „Калагия“ завършва спортните си успехи през 2017 г. с 52 медала от държавните първенства с подкрепата на Община Русе и ОМД.
Спечелените медали от състезателите на СК "Калагия" и Клуба по ушу към ОМД са:
Състезатели: 15
Общо медали: 28
10 – златни
10 – сребърни
8 – бронзови
1. Тома Апостолов – възр. категория до 14 г.
златен – традиционен Ян Тайчичуан
златен – трад. тайчи сабя
златен – трад. тайчи къса тояга
сребърен – гийдин сабя
бронзов – гийдин чанчуан
2. Алла Декова – възр. категория до 8 год.
златен – чанчуан
златен – меч
златен – трад. тайчи къса тояга
сребърен – сабя
3. Виктор Кръстев – възр. категория до 8 год.
златен – чанчуан
златен – тояга
бронзов – меч
4. Лучия Саркисян – възр. категория до 11 год.
златен – трад. тайчи къса тояга
сребърен – чанчуан 32
бронзов – тояга 32
5. Ния Колева – възр. категория до 8 год.
златен – тояга
сребърен – трад. тайчи къса тояга
6. Росен Атанасов – възр. категория до 8 год.
сребърен – чанчуан
сребърен – меч
бронзов – тояга
бронзов – сабя
7. Емилия Цвяткова – възр. категория до 14 год.
сребърен – 42 тайчи меч
сребърен – трад. тайчи къса тояга
бронзов – 42 тайчичуан
8. Мартин Стоянов – възр. категория до 11 год.
сребърен – трад. тайчи къса тояга
9. Стефан Малчев – възр. категория до 11 год.
сребърен – сабя 32
10. Саманта Методиева – възр. категория до 11 год.
сребърен – чанчуан 32
11. Белослава Александрова – възр. категория до 11 год.
бронзов – трад. тайчи къса тояга
12. Калоян Стефанов – възр. категория до 8 год.
бронзов – чанчуан
13. Ралица Стефанова – възр. категория до 11 год.
4-то място – трад. тайчи къса тояга
5-то място – чанчуан 32
14. Пламен Чобанов – възр. категория до 11 год.
5-то място – трад. тайчи къса тояга
15. Франческа Цветанова – възр. категория над 18 год.
4-то място – трад. тайчи къса тояга
6-то място – 42 тайчичуан