Шахматен турнир за купа „Пристис“ излъчи победители

02-10-2017, 11:07

Клуб „Пристис“

Русе утре

Росен Върбанов спечели шахматния турнир „БЕНОНИ“

Първо място зае Магдалена Миронова, втори остана Георги Ганчев, а трети – Станислав Ботев

Шахматен турнир за купа „Пристис“ с организатор шахматен клуб „Пристис“ Русе и Общински младежки дом – Русе излъчи победители. Първо място зае Магдалена Миронова, втори остана Георги Ганчев, а трети – Станислав Ботев, като всички награди осигури ГЕРБ. 33 деца до 16-годишна възраст от Русе, Търново, Пловдив, Силистра, Варна, Шумен играха на дъските. В групата до 8 години първо място спечели Боян Костов, а второ Мартин Кънчев. В групата до 12 години първи е Виктор Илиев, следван от Християн Ангелов и Данаил Донев. В групата до 16 години първи е Стилиян Ангелов, следван от Александър Желязков и Сали Башри. При момичетата първа е Рада Илиева, следвана от Стефани Бижева и Елена Иванова.