bgboxing.org

DobrichUtre.bg

Стойка Петрова и Светлана Каменова са финалистки на турнира "Странджа”

Тя се състезава за БК "Русе"

Стойка Петрова триумфира в категория до 51 килограма на международния турнир по бокс в София. Състезателката на БК "Русе" демонстрира през седмицата превъзходство над съперничките си и логично спечели златното отличие в тази категория.

Във финалните срещи вчера тя излезе първа на ринга от българските боксьорки. Стойка Петрова се изправи срещу втората от Олимпийските игри в Лондон през 2012 г. Рен Чанчан от Китай. Състезателката на "Русе" изнесе много силен мач. Тя напълно превъзхождаше съперничката си и заслужи единодушното решение на съдиите– 3:0 (39:37, 40:36, 39:37).

Станимира Петрова спечели Купа „Странджа“ при жените, след като стана първа в категория до 54 кг. Светлана Каменова е със сребърен медал при 60-килограмовите. Тя загуби с технически нокаут в първия рунд от финландката Мира Потконен.