Младите „дракони” надвиха софийския „Локомотив”

Следващият мач на „Дунав” е срещу ЦСКА

Футболистите на “Дунав” постигнаха важен успех в Елитната юношеска група до 17 г. В мач от 25-ия кръг момчетата на Емил Иванов надвиха софийския “Локомотив” с 1:0 на терена с изкуствена настилка в русенския квартал “Здравец”, съобщиха от клуба.

Първата част бе равностойна, като и двата тима имаха своите положения за отбелязване на гол. Драгомир Петков и Джем Ибрахим обаче опазиха вратите си сухи и на почивката резултатът бе 0:0.

След спокойните първи минути на второто полувреме, дунавци постепенно овладяха инициативата. Те заиграха по-агресивно и търсеха задължително попадение, което да им донесе и победата. Усилията им бяха възнаградени в 65-та минута, когато Мартин Филипов отбеляза за 1:0. До края резултатът остана непроменен и така Емил Иванов и неговите момчета се поздравиха с успеха, който ги изкачи до 13-та позиция във временното класиране.

“Указанията бяха, ако след 15-та минута на второто полувреме е още 0:0, да поемем повече рискове и да търсим задължителни 3 точки. След загубата от “Чавдар” в Етрополе с 0:2 преди няколко дни, победата в този мач бе задължителна. Радвам се, че момчетата го разбраха и дадоха всичко от себе си”, сподели Емил Иванов.

След кратка пауза младите “дракони” гостуват на ЦСКА на 8 март.