Наташа Димитрова

Важна победа за футболения „Дунав”

„Сините феи” посрещат „Левски” в Русе

В залата бяха повече от 800 зрители

"Дунав 8806" надигра "Левски" София със 76:48 (20:14, 19:14, 23:9, 14:11) за първата си победа за сезон 2014/2015. Двубоят от третия кръг в първенството на НБЛ-жени се игра пред повече от 800 зрители в залата в русенския квартал "Здравец".
На него присъстваха и фенове на столичния тим, които освен, че подкрепяха любимките си, не пропуснаха и да издигнат транспаранти срещу президента на футболния "Левски" Тодор Батков.
Домакините започнаха по-добре и владееха инициативата през първата част. Въпреки това столичният отбор успяваше да се държи близо до шампионките и дори на няколко пъти изравни резултата. Все пак след 10 минути игра момичетата на Георги Божков водеха с 20:14.
Дунавки продължиха да контролират случващото се на полето и надиграваха съперника си в защита и в атака. Така логично на почивката разликата в тяхна полза вече бе двуцифрена за 39:28.
След подновяването на играта сценарият бе подобен и домакините доминираха още по-убедително. Те допуснаха само 9 точки в своя кош за сметка на 23 в този на софийския отбор и 10 минути преди края таблото показваше 62:37 в тяхна полза.
До финалната сирена мачът се доиграваше, което не попречи на "сините феи" да увеличат аванса си и да стигнат до успеха със 76:48.
Най-добра за победителките бе Кристина Сантяго. Тя направи дабъл дабъл от 23 точки и 16 борби. Жаклин Златанова също завърши с дабъл дабъл от 19 точки и 10 борби. За гостите Христина Иванова вкара 19 точки, а Радостина Д. Димитрова - 11.
В следващия кръг "Дунав 8806" гостува на "Монтана 2003" от 18 ч. на 15 ноември в зала "Младост" в северозападния град.