Русенци се върнаха с медали по плажен тенис от Варна

През уикенда във Варна се проведе първата в България Зимна лига по плажен тенис. Тя събра 16-те топ играчи, постигнали най-добри резултати във всички 9 турнира, проведени през зимния сезон във Варна. Две от 4-те двойки на „Beach tennis Ruse” си тръгнаха със сребърни и бронзови медали.

В Зимната лига се включиха състезатели от 8 български града. Състезателите от Русе на смесени двойки Попова и Йорданов заеха второто място, а в мъжките двойки Христов-Кръстев се класираха на трето място.

Другите наши представители Иванов/Коев и Иванов/Ангелов завършиха съответно на седмо и осмо място.

Организаторите от Beach tennis Bulgaria club организираха и съпътстващ шампионат във формат смесени двойки. Идеята е да бъдат уважени и дамите, като се дават специфични предложения на 8 от тях от всички центрове в България, развиващи този спорт.