С два гола на Кнежевич „Етър“ завърши контролите с 2:1 над „Дунав”

12-02-2022, 16:56

Анатоли Йорданов

Velikotarnovoutre.bg

„Етър“ победи с 2:1 „Дунав“ (Русе) в последната проверка преди подновяването на първенството, играна на стадион „Ивайло“. И двете попадения за „виолетовите“ вкара Ловре Кнежевич още преди почивката. Преди мача от русенския клуб подариха на старши треньора на етърци Веселин Великов специален плакет за приноса му към „Дунав“, връчен му от капитана Диян Димов.

Първата част бе по-силната за „виолетовите“, които играха в основния си състав, макар и без възстановяващите се Дани Младенов, Атанас Кръстев, Здравко Илиев и Христо Иванов. За жалост още в 13-ата минута Николай Дичев пострада, като счупи пръст на ръката си и бе откаран с линейка в болницата, а на негово място влезе Апостолов.

Полувремето бе много интересно и пълно с положения пред двете врати. Още в 5-ата минута Йордан Димитров от гостите напредна отляво и би, но Господинов спаси. В 15-ата минута Уилсън Фелипе стреля във вратаря, а в ответната атака Станислав Вълчев напредна отляво и стреля в напречната греда. После дойдоха най-силните минути за етърци. В 19-ата Ради Апостолов с дълъг пас изведе отляво Ловре Кнежевич, който на скорост финтира и вратаря и мушна топката в мрежата – 1:0.

Малко след това Яни Пехливанов след центриране от корнер нацели десния стълб. В 26-ата минута Кнежевич свали топката на Николай Янков, който от воле стреля до гредата. Силен шут на Апостолов също профуча до рамката на вратата. После след центриране отдясно на Цветомир Тодоров Христо Димитров с глава стреля и принуди вратаря да вади в корнер.

Уилсън Фелипе, който бе много активен, в 37-ата минута също нацели десния стълб на русенската врата. В тези минути „Дунав“ се отчете само с едно излизане на Йордан Димитров сам срещу вратаря, но Господинов отново спаси. Атаките на „Етър“ продължиха и Цветомир Тодоров принуди стража Ангелов отново да вади в корнер.

В самия край на полувремето Кнежевич изведе Христо Димитров на скорост и той бе съборен от вратаря. Отсъдената дузпа Ловре Кнежевич с мощен удар превърна в 2:0.

Втората част не бе така атрактивна и донесе превес на русенци, но положенията не бяха много. В 59-ата минута удар на Йордан Димитров бе спасен от Господинов. Веселин Великов пусна в 70-ата минута наведнъж повечето юноши в тима и „Дунав“ веднага се възползва и върна гол. Димитър Тодоров проби и не бе спрян добре от защитник, последва пас и Алекс Кирилов отблизо вкара за 2:1. В добавеното време след центриране на Вълчев от фаул гостите се разминаха с изравняване, като Алекс Кирилов отблизо стреля край вратата.

„Етър“ приключва контролите с 4 победи, 3 ремита и без нито една загуба, голова разлика 16:5. Следващата събота от 14:00 ч. „виолетовите“ приемат в първия си официален мач „Септември“ (Симитли).

„Етър“: Анатоли Господинов, Кольо Станев, Мариян Иванов, Николай Дичев (13 Радослав Апостолов), Георги Александров, Яни Пехливанов, Николай Янков, Уилсън Фелипе, Ловре Кнежевич, Цветомир Тодоров, Христо Димитров (Ангел Мартинов, Калоян Митев, Борислав Марков, Христо Марков, Кристиян Кънчев, Калоян Ненчев, Юлиян Райков).