Русенските щангисти с пет купи от Държавното отборно първенство

Пет купи завоюваха на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести състезателите на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе, Ученическа спортна школа и Спортно училище „Майор Атанас Узунов“. Надпреварата се проведе в Хасково и в нея се включиха над 300 състезатели от цялата страна. Възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови и Калоян Мицев завоюваха две първи места, едно второ и две трети в отборната надпревара в различните възрастови групи.

Със злато се окичиха кадетите до 15 години и девойките. Кадетите до 17 години се класираха на второ място, а момичетата и юношите се класираха трети.

Освен отборните отличия през последните два дни, младите русенски тежкоатлети спечелиха и индивидуални отличия. Рени Русева, която се състезаваше при кадетките до 17 години в категория до 49 кг и Стилияна Маринова (категория до 55 кг) при девойките се класираха на първо място. Със злато се окичиха трима от кадетите до 17 години Мартин Станев (категория до 49 кг), Ерджан Венков (категория до 55 кг) и Денис Бориславов (категория до 67 кг). При юношите Денис Данев се класира първи в категория до 55 кг, а Екрем Шабанов се класира втори в категория до 81 кг.