"Дунав" продължава напред в турнира за купата на АФЛ

29-11-2021, 14:38

Ruseutre.bg

"Дунав" с жест към верните си фенове на мача днес

„Дунав“ победи със 7:0 отбора на „Устрем“ Дончево в мач от 1/8-финалната фаза на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Точни за русенския тим бяха Джан Хасан /14 мин./, Мирослав Георгиев /15 мин./, Василен Марков /69 мин./, Йордан Димитров /64 мин. и 74 мин./, Преслав Петков /83 мин./, Станислав Вълчев /88 мин./.

Срещата се игра на основното игрище на комплекс „Дунав“ в квартал „Здравец“ и бе излъчена и в пряко предаване в платформата DanubioSport.com.

Домакините започнаха по-добре. Още в първите минути вратарят на „Устрем“ Иван Ангелов трябваше да се намесва след удари на Йордан Димитров и Георги Вълчев. В 14-ата минута обаче не успя да предотврати попадението на Джан Хасан, който засече с глава центриране в наказателното поле на гостите и прати топката във вратата за 1:0. Само минута по-късно резултатът вече бе 2:0. Мирослав Георгиев отбеляза с точен диагонален изстрел отляво. Последваха сравнително равностойни минути, но в края на първата част дунавци имаха шансове за нови попадения, като с пропуски се отличиха Диян Димов, Симеон Иванов и Джан Хасан.

„Драконите“ продължиха да диктуват темпото и през второто полувреме. До нов гол се стигна обаче чак в 64-ата минута. Йордан Димитров бе изведен сам срещу Иван Ангелов, ударът му срещна напречната греда, но след това топна зад гол линията и резултатът стана 3:0. 5 минути по-късно Василен Марков направи 4:0, след като засече с глава центриране от ъглов удар и прати топката в мрежата. В 74-ата минута и Йордан Димитров записа името си сред голмайсторите след атака отляво и точен изстрел в близкия ъгъл за 5:0. В 83-ата минута центриране отляво на Джан Хасан намери непокрития до другата греда Преслав Петков, който направи 6:0. В 88-ата минута Станислав Вълчев направи 7:0 с точно изпълнение на пряк свободен удар от около 25 метра в горния десен ъгъл.

До края резултатът остана непроменен и дунавци продължават напред в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. В следващата фаза те срещат тима на “Волов” Шумен в зонален финал на надпреварата.

Състав на Дунав Русе:12.Винченцо Ангелов /46 мин. – 32.Даниел Николов/, 3.Василен Марков, 4.Преслав Папарков, 5.Георги Вълчев /54 мин. – 8.Станислав Вълчев/, 16.Димитър Тодоров, 11.Диян Димов /72 мин. – 19.Мерт Тасим/, 6.Албер Силвиев /54 мин. – 9.Преслав Петков/, 18.Мирослав Георгиев, 17.Джан Хасан, 25.Кристиян Тасков /16 мин. – 22.Симеон Иванов/, 20.Йордан Димитров.

Състав на Устрем Дончево: 1.Иван Ангелов, 2.Николай Илиев, 11.Даниел Граматиков, 23.Дони Дончев, 5.Васко Боев, 88.Иван Цачев, 21.Илиян Неделчев, 16.Пламен Шестаков, 25.Ерсен Илмаз, 17.Славомир Събков, 3.Любомир Колев.