Тенисисти от България и Русия събра Международният турнир по плажен тенис в Русе

20-09-2021, 09:47

Община Русе

ruseutre.bg

България отново ще е домакин на Европейско първенство по плажен тенис

На 18 и 19 септември Рабонически клуб "Спорт и здраве"- Русе проведе традиционния си турнир по плажен тенис с международно участие.

Той се състоя с подкрепата на Община Русе, Българската работническа федерация "Спорт и здраве" и Българската асоциация по плажен тенис.

В състезанието се включиха 58 тенисисти, които се съревноваваха в 12 мъжки, 6 женски и 11 смесени двойки. Гостуващите участници бяха от Варна, Бургас, Равда и от руски клубове. Турнирът беше официален от веригата на IFBT (open 2) с ранкинг точки.

При смесените двойки след драматична надпревара спечели двойката Ангелов/Попова от Русе. На второ място се класира двойката Савов/Сретенова (Бургас/Русия). На трето място останаха Нанев/Попова (Русе) и Ганев/Бондаренко (Варна/Русия). При женските двойки класирането е:

1. Бондаренко/Сретенова  (Русия);

2. Николова/К.Попова (Русе);

3. Л.Попова/Хасанова (Русе).

В най-атрактивната и оспорвана дисциплина - двойки мъже, класирането е следното:

1. Савов/Димов (Бс);

2. Радев/Теохаров (Вн);

3. Христов/Ганев (Рс/Вн);

3. Казаков/Почуев (Русия).

Наградите бяха връчени от заместник-кмета на Русе Енчо Енчев и от президента на Българската асоциация по плажен тенис  Константин Стоянов.

Турнирът се проведе при спазване на всички изисквания на Министерството на здравеопазването и РЗИ.