Християн Стоянов от "Дунав" Русе със сребърен медал от параолимпийските игри

Треньор на лекоатлета е рекордьорът на България в редица дисциплини - русенецът Евгени Игнатов

Най-добрият спортист с увреждания на България за 2020 година - лекоатлетът от СЛАК "Дунав" Русе Християн Стоянов, спечели сребърен медал на параолимпийските игри в Токио. Треньор на вицеолимпийския шампион е рекордьорът на България в редица дисциплини - русенецът Евгени Игнатов.

Така тази нощ, в 4.30 часа българско време, Християн Стоянов донесе втори сребърен медал за България от Параолимпийските игри. Световният шампион на 1500 метра в категория T46 завърши втори с 3:52.63 минути.

Той подобри сериозно представянето си от Рио 2016, когато завърши седми в дисциплината.

Броени месеци преди игрите в Токио той заяви, че не само мечтае, а и вярва силно в спечелването на олимпийски медал в Япония.

Представителят на Руския параолимпийски комитет Александър Яремчук спечели титлата с 3:52.08 минути, а бронзовото отличие взе Дейвид Емонг от Уганда с 3:53.51. Стоянов удържа второто място в много силна конкуренция.

Това е вторият медал за България от параолимпийските игри, след като вчера Ружди Ружди, родом от Глоджево, също спечели сребро в тласкането на гюле.