Волейболният "Дунав" постигна девета поредна победа

07-02-2021, 09:03

ВК "Дунав" Русе

ruseutre.bg

Волейболният "Дунав" с осма победа от осем мача

Девета победа от девет мача постигнаха волейболистите на "Дунав" Русе. Те се наложиха над гостите от Тетевен с 3-0 гейма, което бе и голямата крачка към това да си осигурят едно от първите две места във втората осмица на Суперлигата.

Така те си върнаха лидерството във Втората осмица на Суперлигата. Воденият от Данаил Милушев тим има в актива си 25 точки (9 победи), с точка повече от Локомотив (Пловдив). Тетевенци са 5-и с 11 точки (3 успеха, 5 поражения).
Двата отбора играха равностойно в началото на първите две части. След това обаче домакините от Русе увеличиха темпото и постепенно дръпнаха в резултата, като бързо оформиха аванса от 2:0 гейма. Третата част премина изцяло под диктовката на русенци.
Най-резултатен бе Борис Наков с 15 точки - 7 аса и 3 блокади.