С двуцифрен резултат "Дунав" победи в първата зимна контрола

23-01-2021, 18:09

ФК Дунав Русе

ruseutre.bg

Вратар номер 1 на България Мартин Луков израсна в "Дунав"

„Дунав Русе“ победи с 13:0 в първата си зимна контрола съименника си от Сливо поле. Срещата се игра на Градския стадион в Русе и бе излъчвана в пряко предаване по канала FCDLive в официалната страница на „Драконите“ във фейсбук.

Русенският тим започна с Тихомир Друмев на вратата. Пред него в отбрана бяха Мерт Тасим, Василен Марков, Димитър Тодоров и Иван Бакалски. В халфовата линия действаха Диян Димов и Кристиан Господинов. Преслав Петков и Огнян Николов атакуваха по крилата, а зад нападателя Симеон Иванов беше Джан Хасан, съобщи сайтът на "драконите". Любопитен факт е, че всички футболисти на "Дунав" без капитана Диян Димов, са родени през настоящия 21 век, както отбеляза коментаторът на срещата Васил Тодоров.

Домакините бяха по-активни и упражниха пълен контрол още от първия съдийски сигнал. Играта се развиваше изцяло в половината на гостите, а положенията пред тяхната врата следваха едно след друго.

В 15-ата минута Огнян Николов проби по лявото крило и напредна в наказателното поле, а центрирането му бе засечено точно във вратата от Симеон Иванов за 1:0.

Благодарение на изявите на сливополския вратар Денис Салиев резултатът остана непроменен до 26-ата минута, когато Джан Хасан се измъкна фронтално срещу стража в наказателното поле и направи 2:0 с точен изстрел в горния ляв ъгъл.

Само 6 минути по-късно резултатът вече бе класически. Огнян Николов отбеляза, след като излъга вратаря и бранител на гостите.

В 35-ата минута гредата спаси от ново попадение вратата на тима от Сливо поле след удар на Диян Димов, но три минути по-късно русенският капитан бе точен за 4:0.

В 41-ата минута Мерт Тасим проби отдясно и центрира в наказателното поле на съперника, където Симеон Иванов засече топката и я прати във вратата за 5:0.

На почивката треньорският тандем Мартин Цирков – Ивайло Кирилов промени почти изцяло състава на домакините. Въпреки това само 3 минути им бяха необходими, за да увеличат аванса си на 6:0 след попадение на Александър Кирилов.

В 54-ата минута Диян Димов отбеляза за 7:0. Само 5 минути по-късно резултатът вече бе 8:0 след гол на Пламен Иванов. В 75-ата минута Алекс Кирилов надбяга противниковата отбрана и останал сам срещу вратаря на гостите не сгреши за 9:0, а 3 минути по-късно отново той засече ниско центриране в наказателното поле за 10:0. В 80-ата минута 11:0 направи Атанас Стамболов. А до последния съдийски сигнал Алекс Кирилов отбеляза нови два гола за крайното 13:0.