„Дунав“ победи убедително с 3:0 „Локомотив“ (ГО) в първата си контрола

Футболистите на Людмил Киров стартираха с успех предсезонната си подготовка. На Градския стадион в Русе, пред около 150 зрители, „Драконите“ се наложиха над „Локо“ Горна с 3:0. Небесносините започнаха по-активно контролната среща и не даваха много шансове дори за владеене на топката на своите гости.

След няколко пропилени възможности за гол с неточни пасове или удари се стигна до 24-ата минута, когато след корнер Михаил Милчев свали с глава за непокрития Щерев, а той просто отклони за 1:0. Новото попълнение Митко Митков реализира красив гол за домакините след пробив отдясно и шут с левия крак в далечния ъгъл на вратаря Василев.

След почивката, в 57-мата минута се разписа и Юлиан Ненов. Това стана с хубав удар от средна дистанция. През второто полувреме в игра се появиха и всички резерви на старши треньора Людмил Киров.

Състав на Дунав: Макенджиев, Цанков, Исаевски, Л.Николов, Милчев, Димов-к, Щерев, Лазаров, Митков, Ненов, Христов. /Резерви: Ангелов, К.Върбанов, Кавалканте, Димитров, Колев, Г.Николов, Русанов, Скендеров/