Сребро за девойките на МГ "Гео Милев" от Ученически финали по лека атлетика

Девойките извоюваха отборното второ място

В Сливен се проведоха Ученически финали по лека атлетика (8-10 клас). Плевен беше представен от Математическа гимназия "Гео Милев" с два отбора юноши и девойки с ръководител Мариян Георгиев. Девойките извоюваха отборното второ място.

В индивидуалните класирания Теодора Спасова спечели шампионската титла в дисциплината скок височина(с резултат 150см), а Полина Атанасова спечели бронзов медал с еднакво постижение на първата и втората.  Ивелина Кунова се класира на трето място на 100 и 200 метра гладко бягане(с резултати 12.62сек. и 26.75сек.).

Участничките в щафетата (4х100метра) в състав: Радостина Ангелова, Полина Атанасова, Теодора Спасова и Емили Найденова, се окичиха със сребърните медали(с време 53.47сек.). При юношите отборът на МГ, зае седмото отборно място.