Людмил Киров с първа победа начело на „Дунав“, „драконите“ надвиха „Локомотив“ (Пловдив)

Специалистът имаше сериозни кадрови проблеми за двубоя

„Дунав“ победи с 1:0 „Локомотив“ (Пловдив) в мач от 12-ия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение на Градския стадион в Русе отбеляза Красимир Станоев в 67-та минута от дузпа, съобщават от клубния сайт. Победата бе първа за Людмил Киров начело на „драконите“ Людмил Киров в елита.

Специалистът имаше сериозни кадрови проблеми за двубоя – от групата за мача поради травми отпаднаха твърдите титуляри Борислав Балджийски, Петър Патев и Божидар Васев, а първи минути с „небесносинята“ фланелка през сезона записа Преслав Петров.

В първите 15 минути на срещата никой от двата отбора не успя да вземе надмощие и головите положения липсваха. В 19-та минута гостите от Пловдив първи стигнаха до голова възможност – след дълъг пас от половината на „Локомотив“, Бирсент Карагерен се измъкна от защитата на „Дунав“, стигна до границата на наказателното поле и шутира, но Филип Димитров показа класа и изби в корнер. След изпълнението му, Асен Георгиев стреля с глава и топката срещна левия стълб на вратата на „драконите“.

В 27-та минута Мухамаду Ндиайе бе фаулиран пред наказателното поле от Стивън Езе. Красимир Станоев шутира от прекия свободен удар, но топката срещна стената и излезе в корнер. След неговото изпълнение вратарят на гостите Мартин Луков не се намеси по най-добрия начин, топката попадна на главата на Ахмед Ахмедов, но неговия удар излезе в аут.

Три минути преди края на първата част, Светослав Ковачев направи поредния си пробив отляво, навързвайки двама от защитата на гостите, центрира остро но Стивън Езе изби топката пред крака на Ахмедов.

Втората част на мача започна с лек превес в играта от страна на футболистите на Людмил Киров. В 51-та минута Иван Коконов се измъкна отдясно, центрира хубаво в наказателното поле, но Ндиайе не успя да нанесе хубав удар по топката и тя излезе в аут.

Точно след час игра пред „Дунав“ се откри страхотна възможност за гол – Христо Попадийн центрира отдясно, вратарят на гостите Мартин Луков се размина с топката, Ахмедов стреля с глава, но тя прелетя над гредата на вратата на „Локомотив“.

В 63-та минута Людмил Киров извърши първата си смяна – Даниел Пехливанов замени Мухамаду Ндиайе.

В 67-та минута „драконите“ откриха резултата! Иван Коконов проби отдясно, центрира в наказателното поле, Пехливанов засече топката с десния си крак, тя срещна ръката на Милош Петрович и съдията Валентин Железов отсъди дузпа. Красимир Станоев бе безгрешен от бялата точка – 1:0 за „Дунав“!

Четвърт час преди края на двубоя Исмаил Иса се появи на мястото на Ахмед Ахмедов. Две минути преди края на мача Людмил Киров извърши и последната си смяна – Деррик Менса замести Христо Попадийн.

В добавеното време на мача Иса открадна една топка в половината на гостите, направи страхотен пробив между четирима футболисти на „Локомотив“, но в наказателното поле си поведе дълго топката и не успя да отправи точен удар към вратата на „смърфовете“.

Със спечелените три точки, „Дунав“ вече има 11 пункта, но остава на 12-то място във временното  класиране. В следващия кръг „драконите“ гостуват на „Черно море“. Срещата на „Тича“ е на 26-ти октомври от 17.30 часа.

„Дунав“:

12. Филип Димитров, 24. Преслав Петров, 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 83. Христо Попадийн (88 – 99. Деррик Менса), 31. Красимир Станоев, 98. Светослав Ковачев, 77. Бранимир Костадинов, 17. Иван Коконов, 27. Мухамаду Ндиайе (63 – 11. Даниел Пехливанов), 9. Ахмед Ахмедов (75 – 22 Исмаил Иса).

Старши треньор: Людмил Киров

„Локомотив“ (Пловдив):

71. Мартин Луков, 20. Милош Петрович, 6. Стивън Езе, 5. Асен Георгиев, 50. Йосип Томашевич, 34. Игор Банович, 10. Парвиз Умарбаев (63 – 12. Ален Ожболт), 29. Янко Ангелов, 91. Абделхаким Буна (78 – 61. Елитон), 9. Бирсент Карагерен (к), 77. Анте Аралица (54 – 44. Вилим Посинкович).

Старши треньор: Бруно Акрапович

Голмайстори: Красимир Станоев (67-дузпа);

Жълти картони: Мартин Ковачев, Красимир Станоев, Бранимир Костадинов, Даниел Пехливанов („Дунав“); Стивън Езе, Анте Аралица, Милош Петрович, Йосип Томашевич („Локомотив“);

Главен съдия: Валентин Железов (Бургас)