62 медала за русенските щангисти от Държавното лично първенство

Пресцентър Община Русе

Русе утре

Русенците Стилян Гроздев и Ангел Русев представят България на Европейското по щанги

Треньорите на тима определиха представянето за изключително успешно

Нови три медала завоюваха в последния ден на Държавното лично първенство по вдигане на тежести възпитаниците на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе. Припомняме, че надпреварата започна в началото на седмицата и се проведе в Хасково. В петък последни на състезателния подиум излязоха момчетата. В категория до 35 килограма Габриел Георгиев се класира на първо място.

В други две категории – до 40 и до 50 килограма, възпитаниците на Кръстина и Радослав Атанасови завоюваха сребърни медали. Те са за Ивайло Серафимов и Мартин Пенчев. Равносметката за ТСК – Русе от приключилото Държавно лично първенство са 9 златни, 8 сребърни и 4 бронзови медали в двубоя. В индивидуалните класирания за малките медали в изхвърлянето и изтласкването момичетата и момчетата завоюваха 28 златни, 26 сребърни и 8 бронзови медала. Така на практика ТСК – Русе спечели общо 62 медала на първенството. Треньорите на тима определиха представянето на младите щангисти като изключително успешно. На практика повече от половината от тях са с медали, което показва резултатите от добрата работа в зала.