Отборът на Ценово стана шампион в турнира „Пролет“

23-04-2018, 14:48

Пресцентър Община Ценово

Русе утре

Община Ценово започва да работи по нов трансграничен проект

Седмото издание на футболния турнир „Пролет“ се организира под патронажа на общинската администрация в Ценово

Отборът на ОУ „Христо Ботев“ в Ценово заслужено се окичи със златните медали  във футболния турнир на малки врати „Пролет“. Във финалния двубой младите ценовчани убедително се наложиха над състава на Караманово с разгромяващия резултат 7:1.  Почетният гол на гостите беше отбелязан в последната минута от игровото време. За трето и четвърто място спориха съставите на Новград и Долна Студена като срещата завърши при резултат 6:0.

Седмото издание на футболния турнир „Пролет“ се организира под патронажа на общинската администрация в Ценово и със съдействието на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. Зам.-кметът  Ваня Игнатова връчи медалите, грамотите и топки на първенците с пожелания спортния дух да не напуска състезателите и да продължат активно да развиват заложбите си. За голмайстор в турнира беше отличен Павлин Иванов, а Николай Миланов получи признанието за най-перспективен играч. С отличието за най-добър вратар си тръгна Десислав Асенов. Мирослав Дончев от отбора на Караманово привлече вниманието на съдиите и публиката с добра и разнообразна игра и бе определен за най-техничен футболист на турнира.

Следващата футболна надпревара в общината ще бъде посветена за празника на детето – 1 юни.