Започнаха есенните студентски спортни турнири в Русенския университет

10-11-2017, 11:54

Пресцентър РУ

Русе утре

Студентски проект в помощ на децата с наднормено тегло

В Месеца на университетския спорт ще се проведат открити състезания и турнири по 10 спортни дисциплини

С провеждането на първите турнири по футбол и баскетбол бе даден стартът на традиционната "Русенска универсиада-2017", която се провежда по повод Деня на Русенския университет-12 ноември и предстоящия студентски празник – 8 декември. Във футболния турнир в среща за трето място с резултат 4:2 отбор "Селесао" победи "Бляк Пауер", а във финала "Спартанци" с капитан Кристиян Йорданов (5 курс,  специалност "Право") победиха убедително с 6:1 "Червените дяволи". Главен съдия на беше гл. ас. д-р Камен Симеонов.

В Месеца на университетския спорт ще се проведат открити състезания и турнири по 10 спортни дисциплини. В надпреварите ще се включат над 300-350 студенти, свободно организирани. Също така в някои от спортните дисциплини ще вземат участие и ученици от града.

Победителите от студентските състезания и турнири, както и медалистите от Националните универсиади ще бъдат отличени на 5 декември от 17:00 часа на традиционното годишно спортно тържество в Канев център на Русенския университет.

Шахмат                                 28 ноември

Състезанията и турнирите се провеждат на терените на Университетския учебно-спортен комплекс и в Младежкия парк.