Фейсбук

Русе утре

Танцувално парти и футболна тренировка с роботи организира МОЛ Велико Търново

Следващият мач на „железничарите“ в първенството ще бъде на 19 ноември

„Локомотив „(Русе) и „Добруджа 1919“ (Добрич) завършиха наравно 1:1 в дерби-срещата от XIII-ия кръг на Североизточната трета лига. „Железничарите“ поведоха чрез Сонер Хюсеин през първото полувреме, а Румен Николов изравни за гостите след почивката. Преди края гол на капитана на русенци Живко Парашкевов бе отменен от съдиите. На стадиона в Сливо поле, където „червено-черните“ домакинстват поради липса на подходящ терен в Русе, двата тима изнесоха хубав мач. Локомотивци излязоха на терена със само трима защитници, вследствие на кадрови проблеми. И още в 15-ата минута се наложи принудителна смяна в отбраната на „железничарите“, което допълнително утежни задачата на старши треньора Ивайло Кирилов да прекроява в движение ролите в състава си. След поредица от пропуски пред вратата на съперника локомотивци успяха да поведат в резултата. Мартин Недков напредна отляво в 32-ата минута и центрира в наказателното поле на добричлии. Там централният нападател Сонер Хюсеин засече топката с глава и след рикошет в гредата тя се озова в мрежата за 1:0. „Жълто-зелените“ от Добрич опитаха на свой ред да атакуват опасно, но така и не успяха да достигнат до чисти положения преди почивката. През втората част „железничарите“ продължиха да търсят път към вратата на съперника и при повече съсредоточеност в крайната фаза можеха да стигнат и до втори гол. Гостите пък опитваха да организират натиск пред наказателното поле на локомотивци, но в действията им имаше доста хаос и припряност. Все пак в 67-ата минута след грешка в отбраната на русенци, Александър Йовчев успя да се измъкне и да центрира към нападателя на „Добруджа“ Румен Николов, който засече топката с глава за 1:1. Малко по-късно щурмът на „чевено-черните“ доведе до гол на капитана им Живко Парашкевов. Попадението обаче бе отменено от съдиите поради съмнения за засада, което предизвика допълнителни емоции сред публиката. „Искам да поздравя целия ни отбор за силния мач, който изнесохме срещу лидера в класирането. Вярно е, че имах проблеми с окомплектоването на защитата, но смятам, че с изключение на гола за тях, се справихме много добре. Не искам да отличавам отделни футболисти – просто всички бяха на ниво и се раздодха на терена. Жалко е, че при 1:1 ни бе отменен гол, защото така резултатът ставаше 2:1 и мисля, че можехме спокойно да се поздравим с пълния успех. Не бях на линията и не мога да коментирам – някои казват, че е имало засада, други – не. Имахме по-чисти положения за гол от „Добруджа“ и наистина е жалко, че не успяхме да ги реализираме“, коментира след края на дербито старши треньорът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов. Със спечелената точка „жълто-зелените“ удържаха първата си позиция в класирането с равен актив от 29 точки, но с мач по-малко от „Суворово“. „Железничарите“ пък остават на четвъртото място, но вече с 19 точки. В следващия кръг Локомотив (Русе) ще почива по програма заради отказването на Доростол 2013 (Силистра) от участие в Трета лига. „Добруджа“ пък приема „Кубрат 2016“ идната събота, 11 ноември. Следващият мач на „железничарите“ в първенството ще бъде на 19 ноември, неделя, от 14:00 часа. Тогава те ще гостуват в Кубрат. Съставът на Локо (Русе) срещу „Добруджа“: Радосвет Христов, Огнян Брайнов, Деян Руменов /15′ – Мартин Рачев/, Борислав Джарнавлиев, Владимир Перчемлиев, Мартин Недков, Живко Парашкевов (капитан) /80′ – Мартин Георгиев/, Стефан Митев, Мирослав Георгиев, Динко Станчев /82′ – Веселин Василев/, Сонер Хюсеин.