11-09-2017, 10:58

ФК "Дунав"

Русе утре

Утре затварят улици за мача на „Дунав“

„Дунав“ победи с 3:0 „Витоша“ Бистрица в мач от осмия кръг на първенството в Първа лига

„Дунав“ победи с класическото 3:0 „Витоша“ Бистрица в мач от осмия кръг на първенството в Първа лига. Срещата се игра на Градския стадион в Русе. Домакините започнаха по-активно и резултатът не закъсня. Мирослав Будинов притесни максимално вратаря Николай Радев при изнасянето на топката в 5-ата минута. Така коженото кълбо стигна до Васил Шопов, който с премерен шут от повече от 25 метра я прати в опразнената врата за 1:0. Малко по-късно влезлият като резерва Георги Амзин бе изведен сам срещу Станислав Антонов, но русенският страж неутрализира удара му. Юлиан Ненов, Васил Шопов, Мирослав Будинов и Бирсент Карагарен от другата страна продължиха да тормозят отбраната на гостите. Това доведе и до нова промяна в резултата. Васил Шопов бе фаулиран в наказателното поле от капитана на гостите Николай Христозов, който си заслужи и жълт картон. Будинов бе точен от последвалата дузпа и направи 2:0 в 42-ата минута. В първите минути на втората част гостите опитаха да покажат, че все още не са се отказали да вземат нещо от срещата, но Антонов и отбраната пред него се справиха със ситуацията. Юлиан Ненов междувременно опита далечен удар, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб. Малко по-късно след негово центриране пък Будинов засече коженото кълбо с глава, но го прати над противниковата врата. След това и влезлият на мястото на Бирсент Карагарен Бранимир Костадинов успя да се измъкне от защитата на „Витоша“ и стреля, но Николай Радев спаси вратата си от ново попадение. Все пак в 83-ата минута „драконите“ увеличиха аванса си. Мирослав Будинов бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него в наказателното поле на бистришкия тим. В следващия си мач дунавци гостуват на „Верея“ в Стара Загора на 16 септември, събота, от 17:45 ч. „Дунав“ Русе: Станислав Антонов, Христо Андреас Васев, Петър Патев, Олексий Ларин, Михаил Милчев (87 мин. – Преслав Петров), Диян Димов, Божидар Васев, Юлиан Ненов, Бирсент Карагарен (65 мин. – Бранимир Костадинов), Васил Шопов (78 мин. – Димитър Георгиев), Мирослав Будинов.

„Витоша“ Бистрица: Николай Радев, Тодор Гочев, Кристиян Кочилов, Румен Гьонов, Радко Мутафчийски, Петко Цанков, Николай Христозов, Пол Отофе (61 мин. – Даниел Пеев), Григор Долапчиев (9 мин. – Георги Амзин), Стефан Христов (61 мин. – Ангел Стоянов), Ивайло Лазаров.