Диляна Иванова от шахматен клуб „Пристис“ първа на първенство на ЕС

Мисия

11-08-2017, 13:53

Пресцентър Община Русе

Русе утре

Министър Кралев подкрепи Световното първенство по шах за незрящи през 2018 г. в София

Това състезание бе последния етап от подготовката на Диляна за Световното първенство по шахмат за деца в Бразилия

От 1-ви до 10-ти август в Мурек, Австрия, се проведе първенство на Европейския съюз по шахмат за деца до 8, 10, 12 и 14-годишна възраст. В него взеха участие деца от 20 държави. 10-годишната Диляна Иванова – състезателка на Шахматен клуб „Пристис“ се класира на 1-во място при момчетата (по-трудната група), като постигна стопроцентов резултат - 9 победи от 9 партии. С този успех Диляна вдигна със 78 точки личния си рейтинг ЕЛО. Това състезание бе последния етап от подготовката на Диляна за Световното първенство по шахмат за деца в Бразилия, което ще се проведе от 21 до 31 август. Там тя ще се опита да подобри своето постижение от 2015 г. – бронзов медал. Участието ѝ в Бразилия стана възможно благодарение на подкрепата на Община Русе.

Припомняме, че тази година състезателката на ШК Пристис е републиканска шампионка на България за момичета до 10 години отново със стопроцентов резултат.