14-03-2016, 12:25

pixabay.com

Ruseutre.bg

Дженифър Брандън отбеляза 30 точки

Баскетболистките на Дунав 8806 загубиха 77:80 като гост на носителя на Купата на България "Монтана".
Двубоят премина изключително оспорвано, като двата отбора си размениха доста пъти водачеството. Монтана 2003 поддържаше лек аванс през първия период. Малко след началото на втория период Дунав 8806 обърна нещата в своя полза след тройка на Зорница Костова при 22-20. За кратко домакините си върнаха аванса, но русенки отново взеха нещата в свои ръце и на почивката водеха с една точка.

През третата част „Монтана“ водеше с малка разлика, на няколко пъти сините феи изравняваха, но не успяваха да поведат. 2 минути и половина преди края при „Дунав“ успя да излезе напред, но тройка на Виктория Стойчева върна преднината на домакините. Тройка на Дженифър Брандън 26 секунди преди края стопи разликата до една точка. До края двата тима си размениха по една безрезултатна атака, а 15 секунди преди края Виктория Стойчева бе фаулирана. Тя показа здрави нерви, реализира и двата удара и даде преднина от 3 точки на отбора си. В последната секунда Кочева направи опит да вкара мача в продължение, но без успех.

Много силен мач за „Дунав 8806“ направи Дженифър Брандън, която отбеляза 30 точки и спечели 15 борби, но това не бе достатъчно за крайния успех.