„Сините феи“ отстъпиха на „Истанбулски университет“

30-10-2015, 10:12

RuseUtre.bg

В първия мач от „Еврокъп“

Баскетболистките на „Дунав 8806“ загубиха 71:83 като гост на „Истанбулски университет“ първия си мач от турнира ФИБА „Еврокъп“.

Сините феи направиха силен мач, през целия мач държаха съперника си под напрежение, като на няколко пъти бяха на косъм от обрат. Момичетата на Георги Божков спечелиха втората част с 22:19, а в средата на третата успяха да намалят разликата само до една точка – 49:50. В последната част обаче домакините от Истанбул успяха да стабилизират играта си и последната сирена дойде при 83:71 в тяхна полза.

Много силен мач за домакините от „Истанбулски университет“ направи европейската шампионка със Сърбия Саша Чаджо, която отбеляза 25 точки, 24 от които от 3-ки! Двете американки, играли в женската НБА – Латаня Уайт и Елизабет Уилямс добавиха съответно 16 и 13 точки за победата.

За „сините феи“ най-резултатни бяха Радостина Димитрова – с 18 т, Цветомира Шаренкапова – 13 и Зорница Костова – 11 т.