Айрин Исметов отива на полуфинал в турнира „Странджа”

До полуфиналите достигнаха и три от дамите на боксов клуб „Русе”

Айрин Исметов се класира за полуфиналите на 66-ото издание на международния турнир по бокс „Странджа“, който се провежда в столичната зала "Универсиада". В категория до 64 кг представителят на клуб „Русе“ победи боксьора от Ирак Карар Кадхим Сам, предаде БНР.

Двама от тримата съдии отсъдиха в полза на българина, което предизвика бурното недоволство на иракския щаб. Кадхим Сам дълго време отказваше да напусне ринга, а треньорите му поискаха обяснение от съдиите и супервайзора.

Съперник на Айрин Исметов на полуфинала ще бъде натурализираният азербайджанец Лоренцо Сотомайор, който победи бразилеца Де Хесус. До полуфиналите на турнира достигнаха и три състезателки от клуб „Русе“ – Стойка Петрова в категория до 51 кг, и Светлана Каменова и Деница Елисеева в категория до 60 кг, като те двете ще се изправят една срещу друга в битка за място във финала.

Мачовете от следобедния сеанс днес са от 14 ч, а от вечерния – от 18,30 ч.