„Дунав” победи „Видабаскет” Видин

В следващия кръг „Дунав” гостува на „Делфин” Бургас

"Дунав" победи "Видабаскет" Видин с категоричното 112:53 (26:21, 32:13, 29:12, 25:7). Срещата от 13-ия кръг на мъжката баскетболна "А" група се игра в залата в русенския квартал "Здравец", предаде Дарик.

Двубоят започна равностойно. След три обрата в първите 5 минути обаче домакините поеха контрола и до края на първата част задържаха аванс от 5 точки за 26:21.
През втората четвърт дунавци се развихриха и проведоха същинска наказателна акция срещу своя съперник. Доминацията им във всяка фаза на играта направи преднината им 24 точки за 58:34 на почивката.

Сценарият бе сходен и след подновяването на играта. Така 10 минути преди края таблото вече показваше 87:46 за момчетата на Николай Господинов.
В оставащото време до финалната сирена на "Дунав" остана само да оформи закономерния си успех с категоричното 112:53.

Най-резултатен за русенския състав бе Васил Михайлов с 23 точки, добавяйки и 12 борби за дабъл дабъл. С 21 точки се отчете Евгени Хаджирусев, а 17 точки и 9 асистенции добави Филип Самойлович. За гостите  с 14 точки завърши Радослав Колев, а Теодор Киров вкара 13 т.

В следващия кръг "Дунав" гостува на "Делфин" в бургаската зала "Бойчо Брънзов" на 8 февруари от 18 ч.