„Дунав” победи „Делфин”

За мъжкия баскетболен отбор това е втора победа

Мъжкият баскетболен „Дунав“ записа втората си победа в мач от третия кръг на първенството в „А“ група. Момчетата на Николай Господинов надделяха над бургаския „Делфин“ с 88:70 (20:21, 22:13, 29:21, 17:15) в залата в русенския квартал „Здравец“.
Гостите започнаха по-добре и Димитър Найденов вкара първите 4 точки в двубоя за 0:4. Те продължиха да са по-прецизни в завършващата фаза до средата на първата част, когато водеха с 14:3. След това обаче русенският състав заигра по-концентрирано в защита и нападение и в 10-та минута изоставаше само с 1 точка за 20:21.
Няколко минути след подновяването на играта се стигна и до обрат за 28:27 с кош на Лъчезар Радев. Гостите успяха отново да поведат за 34:32, но серия от 10:0 за дунавци, завършила с тройка на Евгени Хаджирусев, направи резултата 42:34 на почивката.
През третата част авансът на домакините нарасна и до 16 точки, като 10 минути преди края таблото показваше 71:55 в тяхна полза. До края дунавци не позволиха на съперника си да се доближи и стигнаха до заслужен успех с 88:70.
Най-добър за победителите бе Евгени Хаджирусев с 18 точки, а Николай Николов се отличи с 16 точки. Георги Дангалаков пък записа дабъл дабъл с 15 точки и 11 борби. За бургаския тим най-резултатен бе Димитър Найденов с 19 точки, дабъл дабъл с 18 точки и 12 борби направи Емил Димов.