Ботев триумфира и на Лаута (СНИМКИ)

Дубълът на канарите удари Локо с 1:0, Терзиев с червен картон

Локомотив загуби от Ботев с 0:1 на Лаута в пловдивското дерби от младежката група до 21 години. Единственият гол в мача падна в 18-ата минута, когато Филип Филипов проби отдясно и пусна пас по земя към Станислав Дрянов, който от 5-6 метра засече с крак в мрежата.

Десет минути по-късно символичните гости можеха да удвоят преднината си, но Наско Милев се размина на празна врата с топката след пас отляво на Дрянов.

В 65-ата минута жълто-черните останаха с човек по-малко, след като Радослав Терзиев направи груб фаул в центъра срещу Васил Димитров и получи втория си жълт картон в мача.

Едва след това футболистите на Локо осъществиха няколко добри атаки, които обаче не доведоха до промяна на резултата.

В 75-ата минута Айкут Янъков изведе Георги Вълчев в чиста позиция по десния фланг, но халфът се засуети и пропусна момента да шутира към вратата.

Минута преди края черно-белите получиха право да изпълнят фаул пред дъгата. Георги Вълчев шутира силно покрай стената, но вратарят Михаил Иванов улови.

Съставите:

Локо: Александър Витанов, Венко Цинцаров, Христо Стамов, Васил Пайталов, Иван Пудев, Стоян Григоров, Георги Вълчев, Георги Арабаджиев, Айкут Янъков, Стоян Жулев и Васил Димитров.

Ботев: Михаил Иванов, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Владимир Айтов, Лазар Марин, Валентин Томов, Серкан Юсеин, Момчил Цветанов, Християн Казаков, Станислав Дрянов, Наско Милев.