Браво на Цвети! Прекъсна негативната серия

Пиронкова вече е във втория кръг на Ю Ес Оупън след победа над Карин Кнап

Най-силната българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на Откритото първенство на Съединените щати. Чаровната пловдивчанка се наложи с 6:4, 6:3 над Карин Кнап от Италия. Така първата ни ракета прекъсна негативната си серия от 6 поредни загуби.

Италианката първа стигна до пробив за 2:1, но Цвети го върна тутакси. Нашето момиче продължи да води играта и логично стигна до нов брейк за 5:3.

За съжаление Кнап го върна, но в десетия гейм Пиронкова стигна на два пъти до сетбол и втория път успя, за да спечели частта след 37 минути игра.

Пловдивчанката започна втория сет за пробив за 2:0. Шампионката от Сидни продължи доминацията си. В четвъртия гейм тя поведе с 40:15 и осъществи втори брейк. Кнап се посъвзе и върна единия пробив за 1:4.

При 5:3 Цвети сервираше за победата. Тя набързо стигна до два мачбола и реализира първия.

Във втория кръг Цветана Пиронкова очаква сръбска тенисистка. Това ще бъде победителката от срещата между № 9 Йелена Янкович и Бояна Йовановски.