ЦСКА удари Цървена звезда на "Бултекс къп 2014"

"Армейците" надделяха с класическото 3:0

Юношите младша възраст на ЦСКА сразиха с 3:0 Цървена звезда в първи мач от втория ден на турнира "Бултекс къп 2014" в Албена. И дадоха заявка за защита на трофея си от миналата година на финал. Утре ЦСКА излиза в решителен сблъсък срещу Бешикташ в група "Б".

В хубав и здрав мач "червените" забиха и трите попадения след почивката. В 57-ата минута влезлият като смяна Тодор Кръстев направи страхотна комбинация с Павел Головодов, като го изведе триково сам срещу вратаря. Головодов не сбърка за 1:0.

В 60-ата ЦСКА нанесе решителен удар - Йоан Маринов с глава се възползва от тупнала пред наказателното поле топка - 2:0. Десет минути преди края Тодор Кръстев остана сам срещу излезлия вратар на "звездашите" и го прехвърли за 3:0.

Пред погледите на футболни знаменитости като Христо Йовов, Милен Петков, Георги Иванов-Геша, скаутът на Лудогорец Валентин Станчев и неколцина футболни мениджъри двата съперника си поделяха надмощие. ЦСКА започна по-добре и като по чудо не поведе - пропуски отново направи Йоан Маринов, стигна се и до меле пред вратата на сърбите.

Постепенно Звезда пое инициативата и на свой ред застраши вратаря Слави Петров, който имаше много работа, а веднъж и гредата му помогна. След почивката армейците демонстрираха страхотна ефективност, докато в редиците на белградчани личеше умора след вчерашното 2:2 с Бешикташ. Игралите в бяло и днес български "червени" изиграха много добре второто полувреме.

Така ЦСКА оглави класирането в групата с 6 точки, след като в първия ден измъкна 1:0 от състава на академия "Георге Хаджи". Сега предстои двубой между румънците и Бешикташ.

ЦСКА: Петров, Каров, Славов, Александров, Стойнов, Димитров, Благоев (Кръстев), Рамадан, Головодов, Маринов

Цървена звезда:Чулибрк, Милашинович, Маркович, Василиевич, Дюрич (Джорджевич), Цветкович, Црнадак, Пейвич, Ребич, Панович, Филипивич (Аджич)