12-04-2014, 16:50

botevplovdiv.bg

Plovdivutre.bg

Малките канари от набор 99 удариха Локо с класическо 3:0

Ботев се наложи с 3:0 над Локомотив в градското дерби при набор 99. "Канарчетата" имаха тотално превъзходство над своя съперник, който не стигна до нито едно чисто голово положение. Головете за "жълто-черните" реализираха Мартин Татаров и Божидар Софков през първата част и Сонер Полат след почивката.

В 22-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле на Локомотив, а играч на "смърфовете" игра с ръка, за което главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Мартин Татаров, който излъга вратаря и прати топката в обратния му ъгъл за 1:0.

Само 3 минути по-късно възпитаниците на Румен Байрев удвоиха преднината си. Здравко Кехайов центрира отдясно, а Божидар Софков с глава се разписа за 2:0.

В 64-ата минута Ботев стигна до трети гол. Здравко Кехайов центрира успоредно на голлинията към Сонер Полат, който от близка дистанция направи преднината на ботевистите класическа.