Андро Дюлгерян

Plovdivutre.bg

Камбуров: Тръгвам си от Локо, дори никой друг да не ме иска

Двата отбора стигнаха само до 1:1 на Лаута

Лудогорец стъпи накриво, след като стигна само до 1:1 като гост на Локомотив Пловдив.

Шампионите продължават без загуба през 2014 г, но въпреки това дадоха шанс на преследвачите ЦСКА и Литекс да съкратят дистанцията до тях, предава sportonline.bg.

Комичен автогол на Йордан Минев отне две точки на „зелените”, които преди това бяха повели чрез Мисиджан.

Двубоят започна равностойно като в първите минути гостите от Разград стояха малко по-добре на терена.

Още в 5-ата минута гостите обстреляха вратата на Йордан Господинов чрез Ешпиньо, но ударът му бе париран.

След още пет и домакините застрашиха вратата на разградчани, след като Тижани Белаид шутира мощно, но Владислав Стоянов изби с мъка.

Последваха спокойни минути, в които „зелените” държаха инициативата, но трудно застрашаваха Господинов.

Така се стигна до 34-ата минута, когато Върджил Мисиджан матира вратаря на „смърфовете” след перфектно изпълнен фаул.

До края на първата част не се случи нищо запомнящо се.

На почивката Александър Станков замени Александър Тунчев за сметка на Ангел Грънчов.

През втората част „черно-белите” промениха коренно играта си и я изнесоха в по-предни позиции.

В 60-ата минута Локомотив успя да изравни след изключително комичен гол.

Мартин Камбуров стреля от фаул, Стоянов боксира, но право в тялото на Йордан Минев и топката влетя в собствената му мрежа.

Само четири минути по-късно Спас Делев изпусна златна възможност да направи пълен обрат, след като от няколко метра стреля неточно с глава.

Малко след това и резервата Жозеф Мендес имаше възможност да се разпише, но и той прати топката в аут.

Голът видимо стресна възпитаниците на Стойчо Стоев, които през втората част почти не застрашиха Господинов.

В края на двубоя „смърфовете” разтресоха гредата на Владо Стоянов след хубаво изпълнение на Камбуров.