02-03-2014, 13:13

Plovdivutre.bg (архив)

Петър Боев

Серкан Юсеин вкара два гола при победата с 3:0

Ботев (Пд) записа класическа победа с 3:0 при гостуването си на Черноморец (Бургас) в мач от 17-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на изкуствения терен на стадиона в Поморие.

Срещата бе изпълнена със здрави единоборства, като особено в първите 25 минути играта бе много равностойна. В герой за жълто-черните се превърна Серкан Юсеин, който отбеляза две попадения.

Plovdivutre.bg припомня, че халфът дебютира в „А” група в края на миналия сезон срещу Ботев (Враца). Впоследствие бе пратен да се обиграва в сателита Раковски, а от тази пролет отново е при най-големите юноши на Ботев.

В 30-ата минута "канарчетата" успяха да открият резултата именно чрез Серкан Юсеин, като при 1:0 за Ботев приключи първата част.

След почивката "жълто-черните" стигнаха до нови две безответни попадения, като първото бе дело отново на Юсеин, а третият гол бе автогол на бургазлии.

Стартовият състав на Ботев: Филип Димитров, Мартин Здравчев, Даниел Коков, Владимир Айтов, Мартин Атанасов, Даниел Стефанов, Серкан Юсеин, Валентин Томов, Наско Милев, Никола Марин, Красимир Здравков.