Баскетболистките с неочаквана загуба от Берое

Най-резултатна за Нефтохимик 2010 бе Мария Желязкова с 16 точки

Баскетболистките на Нефтохимик 2010 загубиха двубоя си с Берое /Стара Загора/ с 68-57 в мач от НБЛ, игран в спортна зала Младост. Така момичетата на Петко Маринов поднесоха много неприятна изненада на феновете на баскетбола в Бургас. Това бе четвърта загуба за нашите, които в този шампионат се представят доста под обичайното си ниво.

Старозагорки  започнаха по-мотивирано срещата и още от самото начало успяха да вземат водачеството в резултата. Краят на полувремето дойде при резултат 28:41 в полза на гостенките. В останалите две части Берое успя да запази комфортния си аванс и в края триумфира с победното 57:68. Това бе и първа победа за сезона на гостенките от Стара Загора. За нашите пък тази загуба бе четвърта поредна, а тя изпрати Нефтохимик 2010 на четвърто място в класирането с актив от 4 победи и 4 загуби

Най-резултатна за Нефтохимик 2010 бе Мария Желязкова, която вкара 16 точки, а 12 точки и 10 борби записа Секуина Томас.