"Акулите" разбиха Любимец с 5:0

До края на сезона Черноморец гостува в столицата на Левски и Славия

Отборът на Черноморец взе своето в мача срещу опашкаря Любимец, като го надигра безпроблемно и категорично с  разгромното 5:0. Пред около 300 зрители на стадион Лазур в студеното и мразовито време „акулите” взеха резонни три точки и вече гледат малко по-спокойно към възможността за своето оцеляване в А група.

Още в третата минута централният защитник Яни Пехливанов за пореден път демонстрира усет към гола и след центриране на Амари от корнер с глава откри резултата. Домакините продължиха да нападат с хъс към гола, но все нещо не достигаше в последната фаза за ново попадение. Играта се водеше в полето на гостите, но „акулите” трудно достигаха до опасна близост. Все пак в 43-та минута един от най-добрите за домакините Амари технично се освободи от двама защитници на гостите и с хубав изстрел направи резултата 2:0.

Второто полувреме отново започна с териториален превес за домакините, които търсеха ново попадение, с което да решат окончателно мача в своя полза. Минутите течаха, а домакините не успяваха да реализират така желаното попадение. Гостите на свой ред основно рушаха играта и почти не поглеждаха към вратата на Ник Дашев. В 72-та минута петър Атанасов донесе спокойствие за домакините след като с хубав удар направи резултата класически – 3:0.

Въпреки поредния гол Черноморец продължи да атакува и в 85-та минута Маркиньо реализира четвърти гол за „акулите”, а в самия край Балтанов довърши Любимец с пети гол.

След тази поредна изразителна победа, Черноморец - /21т./ се приближи на една точка до Локо София, който е с мач по-малко и на две от Славия и явно в следващите мачове ще решава на кое място да завърши след края на сезона. В двата предстоящи мача, акулите имат сериозна програма с две гостувания на силно играещия в последните кръгове Левски и прекия съперник за по-предно класиране Славия.

Резултат:

Черноморец - Любимец 5:0
1:0 Яни Пехливанов (3), 2:0 Амари (43), 3:0 Петър Атанасов (72), 4:0 Маркиньо (84), 90-та Балтанов

Състави:

Черноморец: 1.Ник Дашев, 44.Венелин Филипов, 20.Яни Пехливанов, 3.Траян Траянов, 14.Жереми Манзоро, 15.В.Траянов /80-та Ст. Дрянов/, 94.Жозуе Баламанджи /70-та Петър Атанасов/, 26. Николай Павлов /46-та Маркиньо/, 30.Лъчезар Балтанов, 13.Наджиб Амари, 23.Чико Гомес

Любимец: 25.Радослав Рашков, 5.Цветомир Панов, 11.Славчо Шоколаров, 21.Сакелариу, 14.Петър Стоянов, 14. Петър Петров, 8.Майкъл Тевия, 77.Николай Колев /67-ма Алонсо/, 9.Мирослав Будинов, 7.Антон Огнянов, 17.Иван Вълчанов