„Канарите” разкостиха „акулите”, Янко Георгиев с тежка контузия

Съмненията са за сериозно разтежение или дори за разскъсан бедрен мускул

В мач, който през по-голямата част се игра на една врата, отборът на Ботев Пловдив нанесе тежко поражения на Черноморец Бургас с 6:1. Домакините започнаха мощно и от първата минута оказаха сериозен натиск към вратата на Черноморец.

Резултатът откри „беглецът” Абел Анисе, след грешка за защитата и неуверена реакция на стража Янко Георгиев. Малко по-късно отново Анисе бе изведен на много с=добра позиция и за втори път огорчи стража на акулите за 2:0. След втория гол Черноморец погледна малко по-смело към вратата на „канарите” и организира две три добри атаки, най-вече чрез Амари и Милен Гамаков, които доведоха до удари във вратата на Адам Стаховяк, но стражът се справи.

Второто полувреме започна със силен натиск на домакините, които в 48-та  чрез Ромарио доведоха резултата до 3:0.  Малко след това отлична атака на акулите доведе до гол, реализиран от най-добрия футболист на „сините” Амари за 3:1. Голът не подейства по никакъв начин за подобряването на играта на „акулите”, а напротив – домакините пак вдигнаха оборотите и чрез бившия футболист на Нефтохимик, Черноморец, Левски и Касъмпаша – Георги Сърмов поведоха с 4:1 в 55-та минута на двубоя.

След този гол отново Амари можеше да намали разликата, но най-напред вратарят спаси един негов удар, след което пък малшанс не му позволи да отбележи след като топката срещна гредата зад Стаховяк. Вместо това последва нов гол за Ботев, реализиран от Ромарио в 67-та минута, който доведе резултата до 5;1.

При едно изпълнение на аут вратарят Янко Георгиев се контузи тежко, като съмненията са за сериозно разтежение или дори за разскъсан бедрен мускул, травма която ще извади футболиста до края на сезона. ТОва от своя страна ще доведе до нови проблеми пред закъсалия в дъното на таблицата отбор на Черноморец.

В 81-та минута домакините стигнаха до пореден голов удар. Луис Педро оформи крайното 6:1 – резултат при който завърши и срещата.

"БОТЕВ" (Пд) - ЧЕРНОМОРЕЦ 6:1
1:0 Абел Анисе (19), 2:0 Абел Анисе (35), 3:0 Ромарио Кортзорг (47), 3:1 Наджиб Амари (51), 4:1 Георги Сърмов (55), 5:1 Ромарио Кортзорг (67), 6:1 Луис Педро (81)