"Нефтохимик" сдаде титлата след трета загуба от "Дунав"

Архив Бургас

27-04-2012, 19:36

Rusebasket.com

Марин Боянов

Баскетболистките от Бургас не успяха да спечелят третия-решителен мач за баскетболната корона на страната.

След като преди седмица се контузи Мария Цанкова, днес домакините не можеха да разчитат и на най-добрата си реализаторка Олга Дубровина, което наклони везните в полза на русенки.

Те надделяха в крайна сметка с 67:52, на полувремето 35:34. След равностойна първа част гостенките вдигнаха оборотите, а младият тим на бургазлийки прегоря и започна по-често да греши.

Това даде допълнително самочувствие на русенки, които методично увеличаваха разликата, за да могат в края да спечелят победата в четвъртата среша, а с това и серията за шампионската титла с 3:1 победи.

За бургаския тим останаха сребърните медали и вицешампионската титла.